Maszyny przelotowe DIVIMAT zapewniają skuteczne i aseptyczne pranie

Higieniczne pralnico-wirówki DIVIMAT - pojemność, kierunek załadunku i gabaryty dostosowane do potrzeb klientów

Produkujemy dwa typy pralnico-wirówek DIVIMAT

DIVIMAT D: maszyna barierowa, ładowana z przodu, rozładowywana z tyłu. Rozmiary, jakimi dysponujemy to  14, 18, 22, 29, 35, 40, 45, 60, 80, 120, 160 i 200 kg. W zależności od rozmiaru maszyny, model przelotowy ma dwie (Pullman) lub trzy komory (y-partition), w celu ułatwienia załadunku i rozładunku prania. Na życzenie klienta możemy dostarczyć higieniczną przemysłową pralnico-wirówkę, która jest załadowywana i rozładowywana z jednej strony.

DIVIMAT S: higieniczna pralnico-wirówka jest załadowywana z boku i rozładowywana przez duży otwór w drzwiach po czystej stronie. Ten model jest dostępny w ładownościach:  14, 19, 22 i 35 kg: 

Załadunek - Rozładunek Liczba komór
Ładowność DIVIMAT D
Osiowy
DIVIMAT S
Kątowy
Jedna Dwie Trzy
14 kg    
18 kg      
19 kg      
22 kg    
29 kg      
35 kg  
40 kg      
45 kg    
60 kg    
80 kg    
120 kg      
160 kg      
200 kg      

Podgrzew w maszynach przelotowych DIVIMAT:

 • Pralnico-wirówka barierowa DIVIMAT o podgrzewie elektrycznym
 • Pralnico-wirówka barierowa DIVIMAT o podgrzewie parowym bezpośrednim
 • Pralnico-wirówka barierowa DIVIMAT o podgrzewie parowym pośrednim
 • Pralnico-wirówka barierowa DIVIMAT o podgrzewie olejem termicznym
 • Pralnico-wirówka barierowa DIVIMAT o podgrzewie elektryczno-parowym
   

Zawór spustowy ze stali nierdzewnej w pralnico-wirówkach barierowych DIVIMAT

Nierdzewne zawory spustowe ze stalowym odpływem zapobiegają odkładaniu się brudu i zakleszczaniu ciał obcych w maszynie. Umożliwia to pracę bez zakłóceń i utraty czasu na  podejmowanie prac konserwacyjnych. Zawory są sterowane wodą lub powietrzem i pozostają zamknięte nawet podczas braku zasilania, co w innym przypadku spowodowałoby utratę wody i wymagałoby rozpoczęcia procesu prania od nowa. Zawory nie podlegają zużyciu, ponieważ nie posiadają gumowej membrany. Minimalizuje to konieczność podejmowania prac naprawczych i zwiększa niezawodność eksploatacyjną maszyn piorących firmy STAHL. 

Trzecia generacja PTS3 maszyn pralniczych oszczędzających energię elektryczną 

System  przenoszenia napędu PTS3 nie wymaga stałej konserwacji, optymalizuje zużycie energii. Dla przykładu zapotrzebowanie na energię podczas wirowania jest dostosowane do rodzaju tkanin i stopnia wypełnienia bębna. Silnik z  systemem PTS 3 redukuje skokowe przyrosty poboru prądu, rozpoznaje i kontroluje niewyważenie, zapewnia cichą pracę, bezstopniowo reguluje obroty podczas prania i wirowania. Zapewnia również łagodny rozruch oraz wyhamowanie  bębna  bez użycia elementów ciernych. Zwiększa to istotnie trwałość układu napędowego.  System PTS 3zapewnia elastyczne, ekonomiczne,bezpieczne i innowacyjne pranie.

Inteligentny system poboru wody WRS w maszynach STAHL

System WRS na bieżąco monitoruje i automatycznie dostosowuje poziom wody do bieżących potrzeb. Dzięki temu  optymalizuje zużycie wody co jest szczególnie cenne w sytuacji, gdy maszyna nie jest w pełni załadowana.

System montażu  bębnów maszyn pralniczych firmy STAHL 

Maszyny pralnicze STAHL zostały zaprojektowane zgodnie z naszą filozofią optymalizacji i prostoty rozwiązań oraz długowieczności sprzętu. System posiada wbudowane funkcje automatycznego smarowania oraz wielorakiej
ochrony przed szkodliwym działaniem detergentów. Dzięki jego wytrzymałości i zaawansowaniu mamy pewność, że możemy zapewnić  pięć lat gwarancji na ten system. 

Ekonomiczne bębny w maszynach pralniczych firmy STAHL 

Bęben ze stali nierdzewnej posiada prowadzącą ze środka na zewnątrz perforację o łagodnych, lejkowatych łukach. Dzięki temu pranie poddawanej jest delikatnemu działaniu, rzeczywisty poziom tarcia między pranymi
tekstyliami zmniejsza się przy kontakcie z metalem. Dzięki temu również rozładunek prania z maszyny wymaga mniej wysiłku. Ilość otworów i ich rozmiar został zoptymalizowany, w celu zapewnienia jak najwyższej  skuteczności. Masz gwarancję, że wszelkie detergenty zostaną szybko i skutecznie usunięte, co jest szczególnie istotne przy kolejnych procesach technologicznych. W zależności od rozmiaru maszyny, posiadają one od czterech do sześciu perforowanych żeber przewałowych. Konstrukcja  żeber przewałowych  zapewnia lepszą akcję mechaniczną, szybsze zanurzenie prania, oszczędzają czas i energię. Kolejną zaletą  jest cylindryczny kształt tylnej części eko-bębnów. W porównaniu do innych rozwiązań redukuje to obszar ,który nie wchodzi w kontakt z
praniem. Ilość zużywanej wody jest przez to mniejsza.

 System SPEED-FLOW - hydronomiczny przepływ wody

Eko-bęben nie obraca się  wewnątrz idealnie cylindrycznego płaszcza zewnętrznego, ale w bębnie o geometrycznie zoptymalizowanym kształcie. Dzięki temu oraz przy wsparciu dziurkowanych żeber przewałowych dochodzi do wytworzenia się sił hydrodynamicznych. Podczas prania tkaniny poddawane są nie tylko siłom mechanicznym, ale także podlegają oddziaływaniu zmiennego ciśnienia wody co zwiększa skuteczność procesu prania. Oszczędzone zostają: energia, woda, czas i środki piorące.

System Puls– nowoczesna technologia płukania

Wahadłowo-przelewowa procedura płukania to kolejny wyraz wysoko rozwiniętej sztuki inżynieryjnej. W technologii Puls cząsteczki brudu związane środkiem piorącym odkładają się na powierzchni wody i odprowadzane są za pomocą urządzenia przelewowego. Dzięki temu woda pozostająca w kąpieli płuczącej jest bardziej czysta. Skutek jest taki, że w wielu programach piorących można pominąć jeden kompletny proces płukania. Daje to wymierne korzyści w postaci krótszego czasu prania, zmniejszonego zużycie energii i wody oraz mniejszego odkładania się cząstek brudu i detergentów w tkaninach. 

SWI – efektywna izolacja cieplna

System SWI izoluje zewnętrzny bęben zapobiegając utracie niewykorzystanego ciepła, które pozostaje w bębnie oszczędzając tym samym energię. Dodatkowo zmniejsza to czas nagrzewania, co w sumie oszczędza około 30 % energii cieplnej.

Wszechstronne i elastyczne maszyny DIVIMAT

Wyróżniającą cechą pralnico-wirówek DIVIMAT istnieje możliwość wykonywania wszystkich prac serwisowych zarówno z przodu, jak i z tyłu maszyny. Odbywa się to dzięki specjalnie zaprojektowanym otworom serwisowym. Umożliwia to montaż maszyn bezpośrednio przy ścianach pomieszczeń. Takie rozwiązanie daje szansę lepszego wykorzystania powierzchni pralni.Ponadto, możesz ustawić dwie lub trzy maszyny bezpośrednio przy sobie, co dodatkowo zmniejsza zapotrzebowanie na przestrzeń. Instalacje doprowadzające media mogą być podane zarówno z góry jak i z dołu. Rozwiązania techniczne barierowych pralnic-wirówek DIVIMAT zapewniają pełną elastyczność przy montażu i eksploatacji.

 

Drzwi w maszynach DIVIMAT

Duże drzwi otwierane są na rozpiętości 180 stopni, zapewniając dostęp do bębna bez kapania wody z góry. Mogą się zamykać na prawo i lewo, zarówno na czystej jak i brudnej stronie. Na drzwiach znajduje się panel sterowania. Spory rozmiar drzwi bębna umożliwia szybkie i skuteczne ładowanie i rozładowywanie. Mechanizm zamykający jest wytrzymały i bezpieczny ale może być z łatwością otwierany i zamykany jedną ręką. Podczas załadunku i rozładunku  drzwi bębna służą jako podpora zabezpieczająca przed poślizgnięciem. Natychmiast po zakończeniu procesu prania eko-bęben zatrzymuje się naprzeciwko wylotu drzwi, gdzie automatycznie się blokuje w pozycji, która umożliwia szybką i skuteczną pracę. 

 

Inne zalety pralnico - wirówek barierowych DIVIMAT:

 • Bęben z systemem absorpcji drgań
 • Elastyczny programator FREEpro
 • Ręczne dozowanie detergentu w dowolnym momencie za pomocą pojemnika na detergent lub automatyczne dozowanie za pomocą wszystkich powszechnie używanych systemów pomp
 • Mocne panele boczne ze stali nierdzewnej
 • Łatwy dostęp serwisowy z przodu maszyny
 • Wydajny i trwały system sprężyn / amortyzatorów służy skutecznej amortyzacji bębna pralki i cichej pracy pralnico-wirówek
 • Trwała, odporna na wysoką temperaturę i detergenty obudowa maszyny
 • Proces prania zgodny z RKI (Instytut Roberta Kocha)  
   

Kontakt: Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem handlowym. Oferujemy  katalogi zawierające  specyfikacje maszyn z uwzględnianiem najnowszych  innowacji. Doradzimy w sprawach technicznych, przygotujemy projekt
technologiczny, zaproponujemy korzystne warunki zakupu.    

Jeśli szukasz informacji o suszarkach firmy STAHL, znajdziesz je tutaj.