Średnioobrotowe pralnico-wirówki WS - nawet 500 obrotów na minutę

Przemysłowe pralnico-wirówki STAHL WS - pojemność dopasowana do potrzeb klientów

Produkujemy pralnico-wirówki WS, sztywno-mocowane,w pełni programowalne, odwirowanie nawet 500 obrotów na minutę, 8 różnych załadunków. Do wyboru są maszyny o załadunkach: 7.7 kg, 10, 14, 22, 29, 35, 45 a nawet 60 kg: 

 • WS 77 – pralka przemysłowa o załadunku 7,7 kg
 • WS 100 – pralka przemysłowa o załadunku 10 kg
 • WS 140 – pralka przemysłowa o załadunku 14 kg 
 • WS 220 – pralka przemysłowa o załadunku 22 kg 
 • WS 290 – pralka przemysłowa o załadunku 29 kg
 • WS 350 – pralka przemysłowa o załadunku 35 kg
 • WS 450 – pralka przemysłowa o załadunku 45 kg
 • WS 600 – pralka przemysłowa o załadunku 60 kg  

Średnio-obrotowe maszyny pralnicze WS dostępne są z następującym podgrzewem:

• Pralki przemysłowe WS z podgrzewem elektrycznym
• Pralki przemysłowe WS z podgrzewem parowym
• Pralki przemysłowe WS z podgrzewem parowo-elektrycznym 

 

Przemysłowe pralnice WS – wydajność, ekonomiczność i delikatne pranie 

Zawór spustowy ze stali nierdzewnej w pralnico-wirówkach WS

Nierdzewne zawory spustowe ze stalowym odpływem zapobiegają odkładaniu się brudu i zakleszczaniu ciał obcych w maszynie.Umożliwia to pracę bez zakłóceń i utraty czasu na  podejmowanie prac konserwacyjnych. Zawory są sterowane wodą lub powietrzem i pozostają zamknięte nawet podczas braku zasilania, co w innym przypadku spowodowałoby utratę wody i wymagałoby rozpoczęcia procesu prania od nowa. Zawory nie podlegają zużyciu, ponieważ nie posiadają gumowej membrany. Minimalizuje to konieczność podejmowania prac naprawczych i zwiększa niezawodność eksploatacyjną maszyn piorących firmy STAHL. 

Trzecia generacja PTS3 maszyn pralniczych WS oszczędzających energię elektryczną

System  przenoszenia napędu PTS3 nie wymaga stałej konserwacji, optymalizuje zużycie energii. Dla przykładu zapotrzebowanie na energię podczas wirowania jest dostosowane do rodzaju tkanin i stopnia wypełnienia bębna. Silnik z  systemem PTS 3 redukuje skokowe przyrosty poboru prądu, rozpoznaje i kontroluje niewyważenie, zapewnia cichą pracę, bezstopniowo reguluje obroty podczas prania i wirowania. Zapewnia również łagodny rozruch oraz wyhamowanie  bębna  bez użycia elementów ciernych. Zwiększa to istotnie trwałość układu napędowego.  System PTS 3 zapewnia elastyczne, ekonomiczne,bezpieczne i innowacyjne pranie .

Inteligentny system regulacji wody WRS w maszynach WS

System WRS na bieżąco monitoruje i automatycznie dostosowuje poziom wody do bieżących potrzeb. Dzięki temu WS optymalizuje zużycie wody do jest szczególnie cenne w sytuacji, gdy maszyna nie jest w pełni załadowana. 

System montażu bębnów WS maszyn piorących firmy STAHL  

Maszyny pralnicze WS  zostały zaprojektowane zgodnie z naszą filozofią optymalizacji i prostoty rozwiązań oraz długowieczności sprzętu. System posiada wbudowane funkcje automatycznego smarowania oraz wielorakiej
ochrony przed szkodliwym działaniem detergentów. Dzięki jego  wytrzymałości i zaawansowaniu mamy pewność, że możemy zapewnić  pięć lat gwarancji na ten system. 

Ekonomiczne bębny w maszynach pralniczych firmy STAHL

Bęben zestali nierdzewnej posiada prowadzącą ze środka na zewnątrz perforację o łagodnych, lejkowatych łukach. Dzięki temu pranie poddawany jest delikatnemu działaniu, rzeczywisty poziom tarcia między pranymi
tekstyliami zmniejsza się przy kontakcie z metalem. Dzięki temu również rozładunek prania z maszyny wymaga mniej wysiłku. Ilość otworów i ich rozmiar został zoptymalizowany, w celu zapewnienia jak najwyższej skuteczności. Masz gwarancję, że wszelkie detergenty zostaną szybko i skutecznie usunięte, co jest szczególnie istotne przy kolejnych procesach technologicznych. W zależności od rozmiaru maszyny, posiadają one od czterech do sześciu perforowanych żeber przewałowych. Konstrukcja  żeber przewałowych  zapewnia lepszą akcję mechaniczną, szybsze zanurzenie prania, oszczędzają czas i energię. Kolejną zaletą jest cylindryczny kształt tylnej części eko-bębnów. W porównaniu do innych rozwiązań redukuje to obszar, który nie wchodzi w kontakt z praniem. Ilość zużywanej wody jest przez to mniejsza. 


System SPEED-FLOW - hydronomiczny przepływ wody  

Eko-bęben nie obraca się  wewnątrz idealnie cylindrycznego płaszcza zewnętrznego, ale w bębnie o geometrycznie zoptymalizowanym kształcie. Dzięki temu oraz przy wsparciu dziurkowanych żeber przewałowych dochodzi do wytworzenia się sił hydrodynamicznych. Podczas prania tkaniny poddawane są nie tylko siłom mechanicznym, ale także podlegają oddziaływaniu zmiennego ciśnienia wody co zwiększa skuteczność procesu prania. Oszczędzone zostają: energia, woda, czas i środki piorące. 

System Puls– nowoczesna technologia płukania

Wahadłowo-przelewowa procedura płukania to kolejny wyraz wysoko rozwiniętej sztuki inżynieryjnej. W technologii Puls cząsteczki brudu wiązane środkiem piorącym odkładają się na powierzchni wody i odprowadzane są za pomocą urządzenia przelewowego. Dzięki temu woda pozostająca w kąpieli płuczącej jest bardziej czysta. Skutek jest taki, że w wielu programach piorących można pominąć jeden kompletny proces płukania. Daje to wymierne korzyści w postaci krótszego czasu prania, zmniejszonego zużycie energii i wody oraz mniejszego odkładania się cząstek brudu i detergentów w tkaninach. 

SWI – efektywna izolacja cieplna

System SWI izoluje zewnętrzny bęben zapobiegając utracie niewykorzytanego ciepła, które pozostaje w bębnie oszczędzając tym samym energię. Dodatkowo zmniejsza to czas nagrzewania, co w sumie oszczędza około 30 % energii cieplnej.   

Inne zalety pralnico - wirówek WS:

 • Sztywnomocowany bęben
 • Odwirowanie do 500 obrotów na minutę
 • Elastyczny programator FREEpro 
 • Ręczne dozowanie detergentu w dowolnym momencie za pomocą pojemnika na detergent lub automatyczne dozowanie za pomocą wszystkich powszechnie używanych systemów pomp 
 • Mocne panele boczne ze stali nierdzewnej
 • Trwała, odporna na wysoką temperaturę i detergenty obudowa maszyny
 • Łatwy załadunek i rozładunek prania 
 • Lewo lub prawo - stronne otwieranie drzwi 
   


Kontakt: Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem handlowym. Oferujemy  katalogi zawierające  specyfikacje maszyn z uwzględnianiem najnowszych  innowacji. Doradzimy w sprawach technicznych, przygotujemy projekt
technologiczny, zaproponujemy korzystne warunki zakupu.     

Jeśli szukasz informacji  o suszarkach firmy STAHL, znajdziesz je tutaj.